ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
  עורך דין ליטיגציה

  ניהול תיקים וייצוג משפטי בערכאות השיפוטיות השונות בנושאים אזרחיים ומסחריים; תביעות כספיות, סכסוך בין בעלי מניות, סכסוכי צוואות וירושות, פשיטות רגל, פירוק חברות, דיני עבודה, דיני תאגידים, משפט מנהלי, הוצל"פ ולשון הרע וכן ייצוג בהליכי גישור ובוררות.

  תחום הליטיגציה כולל ייצוג והופעה בבית המשפט בשם הלקוח. הלקוח יכול להיות אדם פרטי או גוף עסקי או ישות אחרת. ליטיגציה דורשת התמחות ויכולת הופעה בבתי המשפט, במקביל להבנה משפטית, איסוף מידע, הכרת החוקים הרלוונטיים וקבלת החלטות על סמך מקרים מהשטח. אם יש לכם צורך בעורך דין ליטיגציה אשר ייצג אתכם בתחום אזרחי או מסחרי יש לפנות לעורך דין שזו התמחותו.

  בית משפט

  ישנם מקרים בהם אנו פונים לעו"ד שינסח חוזה, ילווה תהליך רכישה ועוד. אלו מקרים בהם לא נדרשת הגעה לבית המשפט. אך יש מקרים אחרים בהם מתנהלת תביעה הדורשת דיונים בבית המשפט בפני השופט. במקרה כזה יש לפנות לקבלת שירותים של עורך דין ליטיגציה. עורך דין כזה נקרא לעתים גם ליטיגטור.

  תביעה ייצוגית

  אחד המקרים בהם שוכרים עורך דין ליטיגציה הוא במקרה של הגשת תביעה ייצוגית (תובענה ייצוגית). במקרה כזה עורך הדין מייצג קבוצה של אנשים. תביעות בתחום זה נפוצות בהיבטים של צרכנות, איכות הסביבה, נדל"ן ועוד.

  מה נדרש

  על מנת להופיע בבית המשפט ולייצג את הלקוח יש לרכוש מיומנויות רבות. מדובר בסל של מיומנויות ויכולות שאינן פשוטות לרכישה בצורה טובה, ולכן יש לפנות רק לעורך דין לו ניסיון בכך ויכולת. המקצוע של ליטיגציה דורש מעורך דין ליטיגציה כושר שכנוע והופעה, ניהול מו"מ, זיהוי תגובות של הנפשות הפועלות תוך כדי הדיונים וקבלת החלטות מהירות בנוגע לתגובה שיציג עורך הדין מייד אחרי, התנהלות מול השופט בצורה מכבדת אך גם כזו שתטה את הכף לטובת האינטרסים אותם מייצג עורך הדין, ועוד שורה ארוכה של אספקטים. מובן כי ככל שלעורך הדין יש יותר ידע וניסיון – כך הסיכויים הצלחה גוברים. כמובן שדרוש גם ביסוס משפטי לדברים והתאמה לחוק.

  יחסי אנוש

  אחד האספקטים לבחינת וזיהוי היכולות של עורך דין ליטיגציה היא תחושת הביטחון שהוא משרה כלפי הלקוח. עורך דין מקצועי ומיומן ישרה על הלקוח ביטחון, ולא לחץ וחרדה. חשוב מאוד כמובן לקיים פגישת היכרות פנים מול פנים עם עורך הדין.

  קרדיט: freepik

  קרדיט: freepik

  ליטיגציה אזרחית

  כאשר מדברים על ליטיגציה אזרחית הכוונה היא לייצוג והופעה בבית המשפט על ידי עורך דין המייצג אתכם בתיק. התחום האזרחי כולל בתוכו תיקים רבים שעוסקים ברובד האזרחי בלבד וגם ברובד מסחרי. כך למשל מדובר על תביעות כנגד קבלנים, הפרת הסכמים מסחריים, תלונות צרכניות, נגישות, איכות הסביבה ועוד. ליטיגציה אזרחית עוסקת גם במישור האישי בנושאים כמו ירושות וצוואות, גירושין, הסכמי ממון, רשלנות רפואית ועוד.

  קריטריונים לבחירת עו"ד ליטיגציה אזרחית

  נשאלת השאלה כיצד תדעו שעורך הדין שאתם בוחרים לייצוג עבורכם בבית המשפט, הוא אכן מי שמתאים עבורכם ויספק את התוצאות המצופות. ראשית יש לציין שהעובדה שאתם מיוצגים על ידי עורך דין ליטיגציה בבית המשפט איננה אומרת שהתביעה תסתיים באופן בו אתם מייחלים לו. מי שמכריע את הכף הוא השופט. כמובן שעובדה זו לכשעצמה איננה מייתרת ייצוג ע"י  עורך דין בתחום ליטיגציה אזרחית – קשה מאוד לעשות זאת לבד בבית המשפט אל מול השופט.

  תת התמחות

  אחד הקריטריונים שיסייעו בבחירה הוא תחום ההתמחות. עורכי דין בתחום הליטיגציה האזרחית מתמחים במהלך השנים בנישות שונות, כמו למשל בגירושין, או למשל ירושה וצוואות. מאידך, יש המתמחים בתחום המסחרי והבקיאים יותר בכל הקשור לדיני חוזים, לדיני תאגידים ושיתופיות, השקעות והסכמי מייסדים. ובהקשר הזה חשוב לבחור בעורך דין התמחה בתחום בו עוסקת התביעה.

  אחוזי הצלחה

  פרמטר נוסף לבחירת עורך דין בתחום ליטיגציה אזרחית הוא שיעור הצלחתו של עורך הדין בתיקים קודמים בהם ייצג. חשוב לבדוק באילו תיקים קודמים היה עורך הדין מעורב וייצג את הלקוחות, אילו החלטות קיבל השופט ומי זכה בסוף. כמובן שעבודת הליטיגציה האזרחית לא כוללת רק ייצוג בבתי המשפט אלא גם הכנה מקדימה של החומר ובחירת הטיעונים שיוצגו לשופט, בקיאות בדינים הרלוונטיים ובעדכוני חקיקה, היכרות עם פסיקות שנתקבלו, יכולת שכנוע ועמידה מול קהל, אינטליגנציה רגשית ויכולת משחקית כאשר נדרש. יכולות אלו נדרשות ברגעי האמת מול השופט ולכן ככל שלעורך הדין מיומנות גבוהה יותר – כך הסיכוי להצלחה הינו גבוה יותר.

  קרדיט: freepik

  קרדיט: freepik

  עורך דין ליטיגציה אזרחית

  כאשר מדברים על עורך דין ליטיגציה אזרחית הכוונה היא ייצוג ע"י עורך דין של לקוחות בבית המשפט. נכון שבסרטים אנחנו רואים לרוב את עורכי הדין רק במעמד בית המשפט בדיון ולכן אנו נוטים להניח שכל עורכי הדין מייצגים את לקוחותיהם בבית המשפט – אך לא כך הם הדברים בפועל. ייצוג לקוח בבית המשפט דורש התמחות של עורך הדין בתחום זה. עורכי דין רבים אינם מייצגים את לקוחותיהם בבית המשפט.

  התמחות

  עורך דין ליטיגציה אזרחית מחזיק לא רק בידע משפטי ובהבנת החוק, אלא גם ביכולות ומיומנות הופעה בבתי משפט, עמידה מול קהל, שכנוע ויכולות ניהול מו"מ ככל שלעורך הדין ניסיון רב יותר בכך, הרי שכך הערך המוסף שלו עבורכם הינו גבוה יותר. בהתאם למורכבות התיק וסוג הלקוח (אדם פרטי, חברה, ארגון וכו') יש לבחור בעורך דין ליטיגציה המתאים עבורכם.

  הצלחה

  על מנת עבודת הליטיגציה תישא פרי, הרי שהמבחן הוא החלטת בית המשפט – זו שתתקבל אחרי כל הדיונים, הצגת החומרים והופעתו של עורך הדין שמייצג אתכם בדיונים. מסיבה זו כדאי לבחור בעורך דין שמחזיק באחוזי הצלחה גבוהים. כמובן שאין הדבר מבטיח לכם מה תהיה החלטת השופט, אך בהחלט חשוב לבחור עורך דין ליטיגציה אזרחית שיש לו את הניסיון וההתמחות הדרושים.

  בקיאות

  תחום הליטיגציה האזרחית דורש בקיאות והבנה, ולכן לא כל עורך דין עוסק בכך. על עורך הדין להכיר את סדרי הדין, להיות בעל המיומנויות המתאימות, לבצע עבודה יסודית, למצות את העיקר ולהחליט על הטיעונים שיציג בפני השופט – כמובן בתיאום עמכם ושיתוף פעולה.

  עורך דין ליטיגציה אזרחית חייב להכיר את סדר העבודה בתהליך הייצוג, לדעת את דרכי הפעולה הפורמליות ואת הפרטים הטכניים של התהליך. זה נשמע אומנם מובן מאליו ופשוט – אך יש להכיר את הדברים היטב "ולשחות" בחומר.

  כמובן שעורך דין ליטיגציה אזרחית שמייצג חברות ענק במשק עשוי להיות יקר עבור אדם פרטי. מסיבה זו חשוב כמובן לבצע איזון ולבחור מצד אחד גם בעו"ד מנוסה, וגם כזה שעומד בתקציב שלכם.

  קרדיט: freepik

  קרדיט: freepik

  ליטיגציה אזרחית מסחרית

  שירותי ליטיגציה אזרחית מסחרית כוללים ייצוג בבתי המשפט בתיקים הדנים בתחומים אלו. ליטיגציה כוללת ייצוג בבית המשפט על כך המשתמע מכך כמו למשל הופעה בדיונים, ריכוז החומרים, הצגת חומרים וראיות בפני השופט, ניסוח בכתב ושלל אלמנטים חשובים בתהליך זה. עורך דין המתמחה בליטיגציה אזרחית ומסחרית ייצג חברות ואנשים פרטיים.

  חשוב לדעת – ליטיגציה אזרחית מסחרית

  ייצוג בבתי המשפט כאן כולל עיסוק בתביעות שונות המתנהלות למשל בין חברות או גופים לבין אנשים פרטיים. התביעות יכולות להיות קשורות להתנהלות מול ספקים, לקוחות, שיתופי פעולה אסטרטגיים או שיווקיים, זיכיונות הפצה, אי קיום של חוזים ועוד. מדובר בתביעות נפוצות מאוד שמתרחשות  על רקע של אי שביעות רצון של לקוחות, תלונות על ספקים, מחלוקות שעולות במהלך שיתופי פעולה מסחריים ועוד. זהו חלק בלתי נפרד מהתנהלותו של העולם עסקי ולכן חשוב לפנות לעורך דין מקצועי שבקיא בתחום ומכיר את דרכי הפעולה של ליטיגציה אזרחית מסחרית.

  דוגמאות – ליטיגציה אזרחית מסחרית

  תבעת נגזרת היא דוגמה מוחשית של ליטיגציה אזרחית מסחרית. במקרה כזה בעלי המניות למשל מגישים את התביעה בשם החברה, במטרה למצות זכויות. זאת אומרת שהחברה עצמה היא לא זו שמגישה את התביעה אלא בעלי המניות שלה. דוגמה נוספת היא של תביעה ייצוגית. במקרה כזה התביעה מוגשת על ידי גורם יחיד אשר מייצג מאחוריו קבוצה מסוימת. התביעה יכולה להיות מוגשת למשל בתחום הצרכנות או בתחומים אחרים.

  עורך דין המתמחה בליטיגציה אזרחית מסחרית נדרש לגלות כישורי הופעה בבית המשפט, ריכוז החומרים והטיעונים, הבחנה בין עיקר לטפל, ניתוח המצב והנתונים וקבלת החלטות מהירה, בקיאות בעדכוני החוק ועוד. ישנן תביעות בתחום שכוללות חומרים רבים ולכן התהליך כולו דורש שעות עבודה רבות והתמחות. מסיבה זו כדאי לפנות לקבלת שירותי ליטיגציה אזרחית מסחרית רק ממי שיש לו ניסיון.

  תיקים ותביעות בתחום זה גם כוללות סכסוכים בין שותפים, ומקרים נוספים נפוצים. חשוב להבין שעל עורך הדין להבין היטב את המפה בכל מקרה, לנתח את אופן הפעולה של הגורמים המעורבים ועוד.

  עורך דין ליטיגציה מסחרית

  ליטיגציה מסחרית עוסקת בייצוג בבתי המשפט בכל הקשור לתביעות שיש להן אופי מסחרי. כך למשל עורך דין ליטיגציה מסחרית מייצג בבית המשפט תיקים שעוסקים למשל בדיני תאגידים, הסכמי הפצה, זיכיונות, מחלוקת מול קבלן ועוד. גם בתביעות שמעורבות במסחר בינלאומי, יבוא והפצה. בתחום זה הלקוחות המיוצגים יכולים להיות אדם פרטי, חברה, עמותה, שותפות וגופים נוספים. מבחינה יבשה ליטיגציה מסחרית יושבת תחת ליטיגציה אזרחית.

  בבתי משפט

  עורך דין ליטיגציה מסחרית מייצג בבית המשפט את הלקוח, מגיע לדיונים, מביא חומרים, מרכז מידע ומבין את החוק. עורך הדין לעתים מבצע את עבודתו עם צוות או עורך דין נוסף שיושבים במשרד ומבצעים משימות ובדיקות שונות שקשורות לתיק. אך בכל מקרה רק עורך הדין אשר מתמחה בליטיגציה מסחרית הוא זה שיגיע לבית המשפט, יופיע בפני השופט ויתנהל בכותלי בית המשפט, כמובן אתכם. עבודת הייצוג לא כוללת כמובן רק את הייצוג עצמו אלא גם מעבר על החומרים, ריכוז חומרים עיקריים ותפלים, עדכונים מהשטח ומפסיקות קודמות רלוונטיות ועוד.

  בגישור ובוררות

  הצורך בקבלת שירותיו של עורך דין ליטיגציה מסחרית איננו רק בבית המשפט. גם כאשר מדובר על הליך בוררות או בחירה בגישור, הרי שישנם מקרים בהם עורך דין ליטיגציה מסחרית יסייע מאוד. בהליכי בוררות פעמים רבות כל גוף מיוצג על ידי עורך דין שמייצג אותם בפני הבורר.

  חשוב לדעת שאדם או חברה הבוחרים בייצוג עצמאי בפני השופט או הבורר עלולים להפסיד בסיכויים גבוהים. זאת משום שמידת ההבנה והבקיאות המשפטית, יכולת העמידה מול שופט ופרמטרים נוספים שפועלים כאן אינם קיימים אצל הלקוח עצמו ברמה הנדרשת. עוד כדאי לציין שייצוג על ידי עורך דין ליטיגציה מסחרית כמובן לא מבטיח מראש ניצחון במשפט, אך כאמור קשה מאוד להתנהל ללא עורך דין המומחה בדבר.

  בין אם אתם מעוניינים להגיש תביעה או שהוגשה תביעה נגדכם בתחומים מסחריים כמו הפרת הסכם מסחרי, צרכנות, שיתופי פעולה ועוד – פנו אל עורך דין ליטיגציה מסחרית שייצג אתכם נאמנה וימקסם את סיכויי ההצלחה שלכם בתיק.

   

  שתף

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר